איטום לקוי במרפסות וחדרי מקלחת

איטום חדרים רטובים ומרפסות חשוב לכל. מאוד מתסכל להשקיע כסף רב בבנייה או בשיפוץ ולגלות לאחר זמן שישנם ליקויים באיטום. שני המקומות עליהם צריכים תמיד לשים דגש במהלך עבודות שיפוץ אלה חדרי המקלחות והמרפסות. חברת "הקבלנים", השואפת לספק לכל לקוח מקצוענות בבנייה ובשיפוצים, פועלת ללא לאות לשינוי הסטיגמה בענף. קבלו דגשים חשובים לגביי ליקויי איטום ואיך להימנע מהם.

מדוע נוצרים ליקויים ואיך למנוע אותם

ליקויים באיטום נוצרים מסיבות שונות. לדוגמא, תכנון שיפועים לא נכונים במרפסות או יישום לא נכון של יריעות איטום וחומרים אוטמים אחרים, יגרמו להיווצרות שלוליות מתחת לריצוף. גם תקלות בטיפול במרזבים יוצרים הצפות במרפסות ועם הזמן דליפות ואפילו חשיפה של ברזלים מתוך היציקות. בחדרי מקלחות, יישום חלקי ומזורז של חומרי איטום ואי הקפדה על טיפול ברווחים שבין הקרמיקות והחיפויים יוצרים רטיבות בקיר, עובש, ריחות לא נעימים ועוד. הדרך הטובה ביותר למנוע ליקויים היא להיעזר באנשי מקצוע מעולים. העדיפו תמיד לבצע עבודות שיפוצים עם פיקוח, שלא יהיו תקלות בתכנון אך שגם הביצוע ייעשה על הצד הטוב ביותר. בדקו תמיד את כתבי הכמויות, התייעצו ובררו שלא מנסים לחסוך על הגב שלכם. אל תקבלו תשובות כמו "יהיה בסדר". כתב כמויות מפורט, עד רמת המרכיבים הקטנים ביותר מונע כל אי הבנה או בלבול בתכנון האיטום.

הנדסאי בניין שמלווה אתכם אישית – גם באיטום

מתכננים שיפוץ מקיף בחדרי האמבטיה ו/או במרפסות? היזהרו מהצעות מחיר חפוזות או ממידע חלקי. הדבר הרצוי זה לעבוד עם איש מקצוע שהוא גם בן אדם, מי שמבין אתכם, קשוב אליכם, מסביר ורוצה להשיג את התוצאות הטובות ביותר. כיום ביכולתכם להיעזר בהנדסאי בעל ניסיון עשיר בשיפוצים, בעל חברה קבלנית שמעורב אישית בכל פרט ופרט.

אל תחכו לגמר השיפוץ כדי לבדוק האם נגרמו ליקויים. תקלות וליקויים באיטום גורמים לרטיבות תת רצפתית, התפוררות של טיח, נפיחות בפנלים ועובש. כאשר משפצים – תרצו ללא ספק שהאיטום ייושם כהלכה, עם מיטב החומרים ובכל השלבים הראויים.

אלקלעי משה מחברת הקבלנים הינו בוגר קורס קבלן שיפוצים והנדסאי בניין עתיר ניסיון. במשך כעשור של עבודות שיפוץ והקמת מבנים מקפיד לעבוד בצורה אחראית, קפדנית וישרה. על אף שברור לחלוטין כי תקלות איטום מתגלות לא מיד לאחר סיום העבודות אלא זמן מה אחר כך (ולפעמים גם לאחר שנה ויותר), פה לא מחפפים. בחברה מקפידים לתכנן וליישם את השיפוץ על הצד הטוב ביותר, איטום מקצועי כמו שצריך.

הערות מושבתות.