מהי בניה קלה?

בניה קלה

סוג בניה שהוא זול יותר וקל יותר לביצוע

אם אתם עומדים לפני פרויקט של בניית ביתכם, או שיפוץ יסודי לדירה הקיימת, ייתכן ששמעתם על המונח בניה קלה, וייתכן שאתם גם מודעים לכך שמדובר בסוג בניה שהוא זול יותר וקל יותר לביצוע מאשר בניה רגילה באמצעות בטון. השאלה היא מה זה בדיוק בנייה קלה, האם זה מתאים לסוג הפרויקט שאותו אתם רוצים לבצע, והאם מדובר בסוג בנייה שהיא בטיחותית מספיק, איכותית מספיק וזולה מספיק בכדי לוותר על הבנייה המסורתית לטובתה.

האם בנייה קלה היא בניה בטוחה?

אחת הסוגיות המרכזיות בבחינת האפשרות לבצע פרויקט בניה באמצעות בניה קלה, היא סוגיית הבטיחות של המבנה. המחיר עשוי להיות אטרקטיבי, זמן הבניה הקצר הנדרש עשוי להיות מאוד אטרקטיבי, אך כל אלה אינם רלוונטיים אם מדובר במודל בנייה שאינו בטוח. ובכן, בנייה קלה היא בניה בטוחה לחלוטין. בניה זו מבוססת על עקרונות בנייה דומים מאוד לבנייה המסורתית, וכוללת גם עבודת יסודות מלאה עם יציקת בטון, בניית קונסטרוקציית פלדה חזקה ויציבה, והוספת קירות יציבים המיועדים בדיוק למטרה זו. בנייה זו מבוססת בדרך כלל על אלמנטים כדוגמת קירות פאנל מבודד, אך יכולה להתבצע גם באמצעות טכנולוגיות אחרות המספקות את אותה מידה של בטיחות וחוזק מבני. בכל אופן, בהחלט לא מצופה מכם לבנות או לשפץ  את הבית שלכם אם אתם אינכם בטוחים בצורת הבנייה, ובמידת הבטיחות שהיא מספקת לכם, ולכן הדבר הנכון ביותר לעשות מבחינתכם, הוא להתייעץ עם איש מקצוע, רצוי מהנדס בניין מוסמך ומוכר, שיוכל לספק לכם את כל ההיבטים, היתרונות והחסרונות של סוגי הבניה השונים, ויסייע לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם גם בהיבטים מקצועיים וגם בהיבטים תקציביים.

מי מבצע את עבודת הבנייה?

את מודל הבניה הקלה מציעות שורה של חברות מקצועיות, בדרך כלל חברות המתמחות בסוג בניה ספציפי זה. יחד עם זאת, ישנן גם חברות בניה מסורתיות, המציעות גם שירותי בנייה במודל זה, ויודעות לבצע את העבודה בצורה מושלמת. איש המקצוע שיסייע לכם להבין את עולם הבנייה הקלה, יוכל לסייע גם בבחירת החברה המתאימה ביותר לעבודה. קראו עוד על : עבודות גבס | קבלן שיפוצים בחולון | קבלן שיפוצים בראשון לציון | קבלן שיפוצים באשדוד