מה זה בדיוק טיח צבעוני?

טיח בעיקרו הוא חומר המהווה חלק מתהליך הגימור של מבנה. הטיח מכסה את הצד הפנימי של הקיר ומעניק לו את המרקם הסופי שלו. את הצבע מיישמים על גבי הטיח על מנת לכסות את הגוון האפור הטבעי של הטיח, ולהעניק לחלל הפנימי את האווירה והעיצוב הנדרשים. טיח צבעוני הוא טיח מיוחד המכיל בתוכו את הצבע ואיתו ניתן לבצע את שתי הפעולות יחד. יחד עם זאת, טיח עם צבע לחלוטין לא נועד להוות תחליף לצביעת קיר עם צבע אקרילי מתאים, והשימוש בסוג זה של טיח מתאים במיוחד לסביבה חיצונית.

טיח עם צבע וברמת גימור גבוהה

את הפתרון של טיח צבעוני תוכלו ליישם במגוון רחב של גוונים, ולהביא את הטיח לרמת גימור חלקה לחלוטין, כפי שנקרא השפה המקצועית שליכט. רמת גימור זו מבוצעת באמצעות ליטוש הדרגתי של הטיח באמצעות משטח ליטוש גס, ולאחר מכן מעבר על הקיר כולו באמצעות אמצעי ליטוש עדין מאוד להשגת מראה חלק מאוד. כפי שניתן לבצע את התהליך עם טיח אפור רגיל, כך ניתן ליישם אותו עם טיח אקרילי צבעוני, ולחסוך את השלב של צביעת הקיר לאחר יישום הטיח.

צבע המוטמע בתוך הטיח עצמו

שימוש במודל הצבעוני של טיח הוא שימוש מאוד שכיח בעיקר בסביבות חיצוניות, כמו טיוח מבנה מבחוץ, טיוח קירות חוץ וגדרות וכדומה. טיח זה מאפשר רמה גבוהה מאוד של עמידות בפני תנאי מזג האוויר, וזאת בניגוד לשכבת צבע שנפרדת מהטיח במהותה, ויכולה לסבול מקילופים, אובדן מרקם, שינוי גוון וכדומה. אחרי שאמרנו את זה, כל בחירה לעשות שימוש בטיח זה, רצוי שתתבצע בליווי איש מקצוע ועל בסיס ייעוץ מקצועי מתאים.

לקבל החלטה על סמך מידע מקצועי

כמו לכל מוצר ולכל דבר בחיים, גם לסוג זה של טיח ישנם יתרונות וחסרונות, ישנם יישומים שמתאימים לו יותר, ויישומים שמתאימים לו פחות. שיחה עם איש מקצוע תוכל להבהיר לכם את כל המידע שאתם זקוקים לו כדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם, ולבצע בחירה שתעניק לכם את הסביבה האסתטית והפונקציונלית הטובה ביותר.

שליכט דקורטיבי – איך לעשות את זה?

ובכן, גם אם היינו רוצים להסביר לכם איך לעשות את זה, לא היינו יכולים. ישנם כל כך הרבה פעולות בענף הבנייה, שמבוססות על תהליך לימוד ורכישת ניסיון בטווח הארוך, שמאמר אחד פשוט לא יאפשר לכם לעשות את זה נכון. גם אנשי מקצועי המציעים שירות של שליכט דקורטיבי, לאו דווקא יודעים לעשות את זה באותה הרמה, ושליכט אחד יכול להיות ברמה דקורטיבית גבוהה יותר משליכט אחר, בהתאם לניסיון והכשרון של איש המקצוע המבצע.

ליטוש הטיח להחלקה מושלמת

באופן עקרוני, שליכט דקורטיבי מבוסס על שני מרכיבים משלימים. שליכט הוא תהליך של ליטוש הטיח ברמת החלקה גבוהה מאוד. תהליך ההחלקה מבוצע על ידי ליטוש הטיח בצורה הדרגתית מרמה גסה מאוד, לרמה מאוד מאוד עדינה שדורשת עבודת נמלים סיזיפית עד להגעה להחלקה מלאה של המשטח. הדקורטיביות נובעת מהמראה החלק של השליכט, ולמעשה מוטמעת בתוך המושג המקורי עצמו קרי, שליכט לכשעצמו הוא תהליך בעל היבטים דקורטיביים מובנים.

ביצוע ידני או בסיוע מכשירים ייעודיים

כאמור, הביצוע של שליכט דקורטיבי הוא מורכב מאוד. את התוצאה הטובה אפשר להשיג גם באמצעות אמצעים מאוד בסיסיים כמו נייר חול לשיוף ברמות עדינות שונות, ויחד עם זאת, עבודה בצורה זאת יכולה להפיק תוצאות טובות אך ורק אם מדובר באיש מקצוע יוצא דופן, וישנם כאלה. לחילופין, ניתן לבצע את השליכט באמצעות מכשירי ליטוש ייעודיים המבוססים על מנוע סיבובי אליו מחובר משטח עגול, ועליו מתקינים משטח שיוף כמו נייר חול ברמות עדינות שונות.

עבודה של איש מקצוע בלבד

מכשירים אלה משפרים מאוד את היכולת להשיג תוצאות טובות, אך הם לחלוטין לא יכולים לספק לכם את הערובה שתוכלו לקבל את התוצאה המבוקשת בעצמכם. תוצאה טובה באה לידי ביטוי לא רק במרקם החלק בכל נקודה ונקודה, אלא על היכולת להגיע למשטח מפולס ומיושר בצורה מושלמת, מבלי ליצור מפלסים זעירים שיכולים מאוד לבלוט במבט כללי על הקיר. במידה ואתם מבצעים שיפוץ יסודי, כדאי לשכור אדריכל שינהל את כל עבודות הבנייה, ויגייס גם את איש המקצוע הטוב ביותר לביצוע עבודות הטיח הנדרשות.