קבלן רשום

שוק השיפוצים בארץ הוא פרוץ, למעשה כל אדם יכול להיות שיפוצניק ולהתחיל לעבוד בתחום, אין חובה להירשם בפנקס הקבלנים כבעל מקצוע קבלן רשום. אין ספק שהנושא מקשה למצוא בעל מקצוע אמין ומקצועי. אין ספק שבחירת בעל מקצוע אמין היא משימה חשובה שתבטיח כי תקבלו שיפוץ מקצועי לבית, ושהקבלן יסיים את העבודה בזמן.

יש מגוון רחב של בעלי מקצוע העוסקים בשיפוצים, ואין לכולם תעודת קבלן רשום. חשוב לציין שהיעדר תעודת קבלן רשום לא משמעו בהכרח שהם פועלים בניגוד לחוק או שהם לא מקצועיים.

בכל מקרה, כשמבצעים בחירה של קבלן שיפוצים, יש לקחת בחשבון את סוג השיפוץ ואת  הצרכים המיוחדים של השיפוץ שלכם. אם העבודה כוללת תחום מסוים כמו שיפוץ אמבטיה, ריצוף הבית או בנייה מורכבת, ייתכן שתבחרו קבלן בעל ניסיון באותו תחום. ולבקש לראות תעודות  או הסמכות שיכולות להציג לכם את המיומנויות והידע המקצועי של הקבלן בתחום מסוים.

בחירה של קבלן שיפוצים חשוב להתחיל עם בדיקה של  ההמלצות של לקוחות. בקשו מחברים, משפחה או שכנים, על קבלו שיפוצים . תוכלו לקרוא על הקבלן באינטרנט, בבלוגים, בפורומים או ברשתות חברתיות.

מקצועיות

ודאו כי הקבלן בעל רקע מקצועי בתחום השיפוצים. אפשר גם לבדוק את תעודות ההכשרה או הרישיונות של הקבלן. בקשו לראות עבודות שביצע בעבר ולבדוק את איכותן ומקצועיותן. בקשו מהקבלן רשימה של לקוחות שעבד אצלם וצרו איתם קשר. דברו עם לקוחות של הקבלן. בהתאם לגודל העבודה, אפילו כדאי להגיע לביתו של הלקוח ולראות את העבודה. ולשמוע על תהליך העבודה של הקבלן, כך תוכלו לקבל מידע מהימן ומועיל.

במקרים בהם העבודה גדולה ומורכבת, ייתכן שתרצו לבקש מהקבלן לבקש הרשאה לבקר בביתם של לקוחות קודמים ולראות את העבודה שביצע. זה יכול לתת לכם הבנה מעמיקה יותר על איכות העבודה ועל רמת הגימור של הקבלן. אתם יכולים לראות את הפרטים הקטנים, את השילוב של החומרים ואת האסתטיקה הכוללת של העבודה.

בסופו של דבר, יש לזכור שאתם הלקוחות הסופיים והאחראים לבחירת הקבלן. במידה ואתם מרגישים שהקבלן אינו מספק את הרמה המקצועית והאמינות שאתם מחפשים, עדיף להמשיך לחפש את השיפוצניק המתאים לכם.

זול עולה ביוקר

זה משפט ידוע אבל תמיד שוכחים אותו, קיבלתם הצעת מחיר זולה ממש מפתה להתחיל לשפץ, לא פעם תדלגו על המחקר שיש לעשות לפני שסוגרים עם הקבלן, לראות שיפוצים שעשה, לשוחח עם לקוחות שלו ואף לבדוק המלצות באינטרנט. כפי שתדחו מחיר יקר מדי כך ההמלצה לדחות מחיר זול מדי.

אין טוב ממראה עיניים כחלק מהמחקר שעושים חשוב לראות עבודות קודמות. בשלב הראשון אפשר להסתכל באתר לראות שאכן בעל תעודת קבלן רשום, לראות תמונות באתר של הקבלן. תמונות של עבודות קודמות באתר של הקבלן שיפוצים הם דרך טובה ונגישה לראות את היכולת והסגנון העיצובי שלו. בזמן המחקר שאתם עושים, אפשר לעיין באלבומי התמונות המוצגים באתר ולבדוק את העבודות השונות שהקבלן ביצע בעבר. אתם יכולים לקבוע האם הסגנון והעיצוב שלו תואמים את הציפיות שלכם והאם יש לו ניסיון בעבודות דומות לזו שאתם מתכננים. שימו לב שיש תמונות מגוונות של עבודות.

עם זאת, חשוב לזכור שתמונות לבדן לא מספקות מידע מקיף על היכולת הפועלת של הקבלן. יתרה מכך, תמונות לא מציגות את התהליך המלא של השיפוץ ואת האספקטים הנוספים כמו תקשורת.

סוגרים חוזה

השלב הבא הוא  לבקש פגישה אישית עם הקבלן. מומלץ לפגוש מספר קבלנים שהחלטתם שהם בעלי ניסיון שאתם זקוקים וקיבלתם המלצות עליהם. במהלך הפגישה, תוכלו לדון על פרטי הפרויקט שלכם, להתייעץ ולשאול שאלות מקצועיות. הפגישה האישית תספק לכם את ההזדמנות להתרשם מהקבלן באופן ישיר, לראות את התקשורת שלו ואת היכולת שלו להבין את צרכיכם.

במהלך הפגישה, ניתן לשאול את הקבלן על פרויקטים דומים שביצע בעבר ולבקש לראות תמונות מתוך התיק העבודות שלו. זה יכול לתת לכם רעיונות נוספים. כשאתם נפגשים עם הקבלן, תוכלו לדבר איתו על תהליכי העבודה, תזמון הפרויקט, תקציב העבודה ואף לבדוק את ניסיונו והיכולות שלו. תוכלו לשאול שאלות כמו : מהי רמת הניסיון שלו בתחום השיפוצים והבנייה? האם הוא מוסמך ויש לו תעודת קבלן רשום? איך הוא מתמודד עם אתגרים ובעיות במהלך הפרויקט? האם הוא מספק אחריות על העבודה שלו? האם הקבלן מתחייב להגיש דוחות התקדמות ולעדכן אתכם באופן סדיר בתהליך העבודה? תכנית תשלומים, וכל שאלה שעולה לכם. תראו אם הוא סבלני אליכם והאם הוא עובד מסודר. כך תוכלו לדעת שבחרתם נכון.

אין תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *