סיוד דירה

כשמתכננים לשפץ את הדירה אנשים רבים עשויים לטעות שמלאכת סיוד דירה עשויה להתבצע באופן עצמאי חובבני, ולו כי סך הכל מדובר בשילוב שבין סיד, רולר וקיר. עם זאת, האמת שמתחת לצבע הלבן הרבה יותר מורכבת, כיוון שיש לדעת כיצד להיערך בהתאם, באיזה חומר לבחור, כיצד להכין את הקיר, מהו סדר הפעולות הנכון, כמה זמן לחכות בין השכבות וכדומה.

סיוד דירה ללא סיד

למרות שהמונח בו כולם משתמשים הנו "סיוד", אין הכוונה להשתמש בחומר הסיד, וזאת כיוון שכבר הרבה שנים אנשים נמנעים משימוש בסיד, ולו כי הוא מכיל אבקה שמייצרת לא מעט לכלוך בדירה– גם לאחר שהקיר מתייבש. מדובר על נזק שמשפיע הן על הקיר עצמו והן על מתכת שבאה עמו במגע, כך שאין שום סיבה הגיונית להמשיך לעבוד עמו. עם השנים נכנסו לשוק מוצרים חדשים והרבה יותר מתקדמים, ועל כן כאשר מבקשים לסייד את הקיר, הכוונה היא לצבוע את הקיר. בנקודה זו יש לבחון את הגוון הרצוי, ואף להביע בקיאות בנוגע לסוג הצבע האיכותי ביותר.

פעולות מקדימות

ציינו שטעות לחשוב שסיוד דירה מסתכם בהעברת רולר עם צבע על גבי הקיר, ופה נציין אלו עבודות הכנה חשובות יש לבצע לפני, וזאת על מנת שהתוצאה לא רק תיראה טוב, אלא באמת תהיה איכותית- גם מתחת לשכבות הצבע, כך שניתן יהיה ליהנות מהתוצאה לאורך זמן. לאור כל זאת חשוב לסתום סדקים שנוצרו עם השנים ואף חורים של מסמרים (ע"י חומר ייעודי עבור מילוי סדקים). לאחר מכן יש לחכות שהמקומות בהם הקיר תוקן יתייבשו, ומכאן יש לעבור להכנת הבית לקראת המגע עם הצבע, כאשר יש לכסות עם בדים וניילונים את הספות, הרצפה וכלל הריהוט שנמצא בקרבה מידית. רק לאחר מכן ניתן להתחיל לצבוע, אך יש לוודא שקודם לכן קוראים את הוראות השימוש.

רגע לקראת פנייה אל איש מקצוע

אם אתם מחליטים שאתם מבקשים דירה מסוידת באופן מקצועי ונקי- מומלץ לפנות אל איש מקצוע. עם זאת, לפני שפונים לאיש מקצוע כזה או אחר, יש להכיר את הפרמטרים שעשויים להשפיע על המחיר. להלן רשימת הקריטריונים המשפיעים: מספר החדרים, מצב הקיר וכמובן אופי הקיר, כאשר יש להבדיל בין דירה שהקירות שלה צבועים בטיח וללא צבע, דירה שהקירות שלה צבועים בצבע פלסטי ודירה שהקירות שלה צבועים בצבע אקרילי, וזאת כי לכל סוג של צבע יש מחיר שונה- פרמטר שבסופו של יום משפיע על כלל התחשיב.

נושאים קשורים :  צביעת דירה 3 חדרים |  צביעת דירה במרכז |  צביעת דירה ביבנה | צביעת דירה בגדרה

שיפוצים עושים רק עם קבלן שיפוצים ! > שיפוץ דירה מקצועי > הקבלנים > 050-851-0335

הערות מושבתות.